Bár idáig az időjárás nem kecsegtetett sok jóval, most végre kicsit kitisztulni látszik az idő. Ha minden igaz, a közelgő őszi szünetben lesznek szép derült napok is, így végre mehetünk kirándulni egy kicsit.
Nah, akkor Aigner Szilárdtól ennyit, nagyon remélem, hogy mi is kijutunk kicsit a természetbe. Minden alkalommal, amikor kimegyünk, próbáljuk bemutatni a természetben fellelhető dolgokat a gyereknek, már amennyire a mi tudásunkból is telik… 20-30 éve még bizonyára elképzelhetetlen volt, hogy egy ember ne tudja, milyen a juharlevél, vagy hogy milyen termése van a berkenyének… most meg én se tudom a berkenyét, illetve dehogynem, az a szép piros-narancssárga bogyós bigyó, de a nevét bizony nem tudtam… Valamelyik évben elbeszélgettem pár kisgyerekkel a játszótéren, és felsoroltak nekem egy csomó dinoszaurusz fajtát. Utána megkérdeztem, hogy “És hány féle madarat ismertek?”… kettőt-hármat ha össze tudtak szedni… És sajnos ez a minket körülvevő természeti világgal, állatokkal, növényekkel is így van, tuti biztos, hogy több szuperhőst tudnak felsorolni, mint fafajtát.
Ezért fontos, hogy mi szülők kicsit irányítsuk az érdeklődésüket – még ha ehhez nekünk is át kell ismételnünk egy kicsit a rég elfeledett dolgokat…
Ezt rögtön kezdhetjük is egy jó kis erdei séta alkalmával, amikor mi is kis erdei fürkészekké válhatunk a gyerekünkkel együtt.Ne csak abból álljon az őszi séta, hogy autóval kimegyünk az erdő szélére, majd húsz lépés megtétele után megesszük a szendvicseket és a legújabb, közelgő Star Wars filmről beszélgetünk…
Nyomtassátok ki a kis fürkészlapot, és a gyerkőccel együtt keressetek a séta folyamán színes leveleket és őszi terméseket, érdekes alakú botokat és kavicsokat. Próbáljátok meg felismerni a különféle fák leveleit! Keressétek meg az ősz színeit! Meglátjátok, ugyanolyan gyermeki örömmel fogtok minden egyes találatnak örülni ti is, mint a gyerekek! 🙂
Letöltéshez katt a kis képekre:
Jó kirándulást és jó fürkészkedést!